„Droga do wolności”

14 listopada z okazji 94 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, uczniowie klasy II b  pod kierunkiem p. A. Kwiatkowskiej i p. A. Malak przygotowali montaż słowno – muzyczny pod tytułem „Droga do wolności”. Uczniowie podczas apelu mieli okazję wysłuchać kilka pieśni patriotycznych jak również utworu zatytułowanego „Rota” w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego.

W tym dniu odbył się również, po raz pierwszy w naszym gimnazjum Konkurs Pieśni Patriotycznej „Ocalić od zapomnienia”, w którym brali udział uczniowie szkół podstawowych w Górze, Jaksicach, Orłowie i Tupadeł oraz gimnazjów w Sławęcinku i Żalinowie. Wyróżnienia zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Górze oraz ze Szkoły Podstawowej im. księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Orłowie. Doceniono także talent uczennicy Marzeny Broniszewskiej ze Szkoły Podstawowej im Wł. Broniewskiego w Jaksicach, która została wyróżniona za swój solowy występ. Uczniowie oceniani byli przez jury w składzie: pani Maria Losik – przewodnicząca, pani Małgorzata Makowiecka, pan Tadeusz Łojewski i pani Agnieszka Kwiatkowska.
Uroczystość uświetniło spotkanie z członkami Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych p. Henrykiem Roszakiem, p. Tadeuszem Łojewskim oraz prezesem Inowrocławskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej p. Wacławem Szewielińskim. Młodzież naszej szkoły miała możliwość zadawania pytań co do historii naszego kraju. Organizatorami spotkania  młodzieży klas III z przybyłymi gośćmi była pani Katarzyna Stachowiak wraz z Samorządem Uczniowskim.