"PODRÓŻE MAŁE I DUŻE" - TRIPS - BIG & SMALL

W projekcie „Podróże małe i duże”, łączącym zajęcia z języka angielskiego z elementami ekologii, uczestniczyło 15 uczniów z klasy III i IV. Motywem przewodnim były podróże – po okolicy, związane z ekologią oraz wirtualne, np. do USA i Australii, podczas których uczniowie dowiadywali się o życiu w innych krajach.

W ramach kółka językowego uczniowie doskonalili umiejętności językowe w atrakcyjny sposób, m.in. poprzez filmy, gry i zabawy ruchowe, odbyło się spotkanie ze studentką Elizą, która opowiedziała o roku spędzonym w USA, obchodziliśmy różne święta np. Dzień Naleśnika, napisaliśmy też list do Królowej Elżbiety, na który otrzymaliśmy odpowiedź :)

W ramach ścieżki ekologicznej uczniowie brali udział w cyklu warsztatów połączonych z wyjazdami do Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy, Lovendy Kujawskiej oraz Nadleśnictwa Balczewo. Ponadto uczniowie uczestniczyli w akcji Sprzątanie Świata, obchodzili Dzień Ziemi oraz wzięli udział w powiatowym konkursie „Działajmy razem na rzecz ochrony środowiska”, w którym dwoje uczniów z klasy IV – Adrian i Szymon zdobyli wyróżnienia.

Podsumowaniem projektu była wirtualna podróż przez siedem kontynentów, połączona z warsztatami plastycznymi i kulinarnymi, w trakcie których uczniowie tworzyli m.in. maski afrykańskie, origami i sztuczny śnieg oraz ćwiczyli japońską sztukę kaligrafii kanji.

Mimo trudnej sytuacji związanej z sytuacją pandemiczną projekt udało się zrealizować w całości, pod czujnym okiem p. Agnieszki Długopolskiej i p. Agnieszki Kwiatkowskiej.

Projekt „Podróże małe i duże” realizowany był w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.