Dawid Kartaszewicz w Sławęcinku

Dawid Kartaszewicz, aktor telewizyjny i teatralny oraz wokalista, który występował m.in.  w "Czasie honoru" , „Przyjaciółkach” i "Barwach szczęścia",  prowadził warsztaty z udziałem dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku. Aktor pochodzi z Bydgoszczy. Ukończył psychologię na UMK, Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie, gra w Teatrze Słowackiego.

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach z  modulacji mowy i artykulacji oraz teatralnego ukazywania emocji. Jednym z zadań było wypowiadanie zdań na różne sposoby, tak aby nadać im własnych, ciekawych znaczeń. Młodzież chętnie angażowała się w powierzone zadania.

Warsztaty były niezapomnianym wydarzeniem, uczniowie bawili się znakomicie i mają nadzieję na kontynuację projektu.

Spotkanie z Dawidem Kartaszewiczem możliwe było dzięki realizowanemu w szkole projektowi  „Angielski dookoła nas”  w ramach Programu Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.