GMINNY TURNIEJ BRD - LICZY SIĘ TYLKO WYGRANA!

W dniu 5 kwietnia 2019 roku odbył się w naszej szkole kolejny Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych. W tym roku turniej był organizowany pierwszy raz w nowej formule tzn. że każda szkoła mogła wystawić dwie drużyny w dwóch grupach rywalizacyjnych: grupa I – uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat (rocznikowo), grupa II – pozostali uczniowie.

W konkursie wzięły udział następujące szkoły:

• Szkoła Podstawowa w Turzanach z opiekunem p. Januszem Kubiakiem
  • Szkoła Podstawowa w Tupadłach z opiekunem p. Romaną Fijałkowską
  • Szkoła Podstawowa w Orłowie z opiekunem p. Joanną Tepper i Magdaleną Bujak
  • Szkoła Podstawowa w Górze z opiekunem p. Markiem Słabińskim
  • Szkoła Podstawowa w Sławęcinku z opiekunem p. Wojciechem Koniecznym

Na turniej przybyli następujący goście:

• Zastępca Wójta Gminy Inowrocław - p. Marek Karólewski
  • Przedstawiciel Powiatowej Komendy Policji w Inowrocławiu – komisarz Robert Haśkiewicz
  • nauczyciele wyżej wymienionych szkół

Organizatorem turnieju a zarazem sędzią głównym był nauczyciel Szkoły Podstawowej w Sławęcinku p. Wojciech Konieczny, a pomagali jemu przy sprawdzaniu testów – nauczycielka Szkoły Podstawowej w Tupadłach - p. Romana Fijałkowska,  nauczycielka Szkoły Podstawowej w Orłowie – p. Magdalena Bujak, przy pierwszej pomocy przedmedycznej – pielęgniarka szkolna - p. Joanna Orczykowska, na rowerowym torze sprawnościowym – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Górze - p. Marek Słabiński i nauczyciel Szkoły Podstawowej w Turzanach – p. Janusz Kubiak a na miasteczku ruchu drogowego – komisarz Robert Haśkiewicz.

Uczestnicy turnieju mieli do wykonania następujące konkurencje:

• Teoretyczna – test wiedzy i skrzyżowania
  • Praktyczna – pierwsza pomoc przedmedyczna
  • Praktyczna – jazda rowerem – tor sprawnościowy
  • Praktyczna – jazda rowerem – miasteczko ruchu drogowego

Po obliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji, wyłoniono następujących zwycięzców:

Drużynowo (grupa I):

• I miejsce - Szkoła Podstawowa w Turzanach
  • II miejsce - Szkoła Podstawowa w Tupadłach
  • III miejsce - Szkoła Podstawowa w Sławęcinku

Indywidualnie (grupa I)

• I miejsce - Łukasz Walczak (SP Turzany)
  • II miejsce - Gabriela Kujawa (SP Sławęcinek)
  • III miejsce - Kacper Suszyński (SP Tupadły)

Drużynowo (grupa II):

• I miejsce - Szkoła Podstawowa w Turzanach
  • II miejsce - Szkoła Podstawowa w Górze
  • III miejsce - Szkoła Podstawowa w Sławęcinku

Indywidualnie (grupa II)

• I miejsce - Bartosz Kościański (SP Turzany)
  • II miejsce - Mateusz Dybalski (SP Turzany)
  • III miejsce - Piotr Gmur (SP Góra)

Rewelacyjnie wypadła nasza Gabrysia Kujawa w grupie I rywalizacyjnej. Najlepiej ze wszystkich uczestników napisała test wiedzy i świetnie przejechała rowerowy tor sprawnościowy. W grupie II nasza drużyna była bezkonkurencyjna w rowerowym torze sprawnościowym (Kacper Olejniczak popełnił tylko 2 błędy, Błażej Olejniczak - 1 błąd a bezbłędny był Jakub Kośka). Niestety ten rewelacyjny przejazd drużyny nie dał nam pierwszego miejsca a liczy się tylko wygrana aby przejść do dalszego etapu.

Zwycięskie drużyny otrzymały puchar,  dyplom oraz drobne upominki, a zwycięzcy indywidualni dostali dyplom, medal i nagrodę rzeczową. Nagrody finansował Wójt Gminy Inowrocław, które wręczał zastępca Wójta Gminy Inowrocław p. Marek Karólewski.

Do Powiatowego Turnieju BRD, który odbędzie się 27 kwietnia 2019 roku w Szkole Podstawowej w Złotnikach Kujawskich zakwalifikowały się dwa zespoły ze Szkoły Podstawowej w Turzanach.

Gratulujemy wygranym!