Dnia 16 maja w I LO im. J. Kasprowicza  w Inowrocławiu odbył się finał POWIATOWEGO KONKURSU WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH „Kasper krajoznawczy DACH-Reise”, do którego zakwalifikowały się: Martyna Smarzyńska z klasy VII, Zuzanna Simińska z klasy VIII oraz Wiktoria Marnocha z 3b Gimnazjum.

Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowania uczniów językiem niemieckim, popularyzacja i pogłębianie wiedzy realio- i kulturoznawczej z zakresu Niemiec, Austrii i Szwajcarii, kształtowanie postawy tolerancji i akceptacji wobec innych narodów, ich kultury i języka oraz umacnianie w uczniach wiary we własne możliwości. Dziewczyny świetnie napisały pierwszą część konkursu co pozwoliło im znaleźć się w gronie najlepszych uczniów z całego powiatu inowrocławskiego. Teraz pozostaje czekać na wyniki!!