Nasza szkoła przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Celem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa jest wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów przez wspieranie organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w podejmowaniu przedsięwzięć w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa. Wzmacnianie potencjału i roli bibliotek szkolnych i pedagogicznych, a także uatrakcyjnienie księgozbiorów bibliotek szkolnych i pedagogicznych poprzez zakup nowości wydawniczych (książek niebędących podręcznikami), w szczególności lektur szkolnych.

W ramach Programu zakupimy nowości wydawnicze (książki niebędące podręcznikami) oraz lektury w celu wzbogacenia zasobów biblioteki szkolnej o pozycje pozostające w sferze zainteresowania uczniów i jednocześnie służące realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego. Od września 2019r. ruszamy z bogatym programem czytelniczym z książką w roli głównej!

Szkoła na zakup książek wyda 5 000,00 zł, w tym 4 000,00 zł to środki pochodzące z dotacji oraz 1 000,00 zł wkład własny.

Już w wkrótce lista  książek jakie zakupi szkoła uwzględniając Wasze propozycje! A tym czasem zapraszamy do obejrzenia prezentacji przygotowanej przez MEN w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.