Sukces uczniów ze Szkoły Podstawowej w Sławęcinku w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepszy Model Biznesowy w Lokalnej Społeczności.

W okresie ferii zimowych grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku rozpoczęła przygodę z projektem „Ferie z Ekonomią” . Tak naprawdę to był początek tego, co czekało uczniów w II etapie projektu. W okresie luty- marzec 2019 r. uczniowie w ramach konkursu na najlepszy model biznesowy w lokalnej społeczności opracowali, pod kierunkiem pani Agnieszki Kwiatkowskiej,  model biznesowy sklepiku szkolnego „Zdrowisław”, łączącego w sobie biznes i edukację, który okazał się strzałem w dziesiątkę.

Pomysł uczniów ze szkoły podstawowej w Sławęcinku zyskał uznanie jury konkursowego i znalazł się na III miejscu spośród 5 wyróżnionych prac, wyłonionych z grona 48, przygotowanych przez uczniów z Polski, którzy brali udział w tym projekcie. Nagrodą w tym konkursie był wyjazd  na dwudniową wycieczkę w dniach 27-28 maja do Warszawy, sfinansowaną przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Pierwszego dnia wycieczki uczniowie brali udział w warsztatach ekonomicznych prowadzonych przez pana dr Dariusza Danielewicza- wykładowcę Wyższej Szkoły Handlowej w Warszawie. Natomiast drugiego dnia grupa odwiedziła Centrum Pieniądza, mieszczącego się w Narodowym Banku Polskim. Tam uczestnicy wyjazdu brali udział w lekcji związanej z historią pieniądza, odwidzieli skarbiec, który zrobił na wszystkich olbrzymie wrażenie. Kolejnym punktem  wyjazdu była gra miejska, dzięki której uczniowie zdobywali wiedzę na temat historycznych miejsc Warszawy. Wracając do domu, mimo zmęczenia wszyscy bardzo cieszyli się sukcesem i nie kryli zadowolenia z wyjazdu .

Warto też podkreślić, że wyjazd ten nie byłby możliwy gdyby nie wsparcie pana Wójta Tadeusza Kacprzaka i pani Dyrektor Centrum Usług Oświatowych Gminy Inowrocław Małgorzaty Makowieckiej za co serdecznie dziękujemy.