Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!

Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!  To temat tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2019”, której finał przypada  na trzeci tydzień września. W tym roku jest to 20-21-22 września. Akcja „Sprzątanie świata” swoim zasięgiem objęła już ponad czterdzieści krajów na całym świecie. Do Polski inicjatywa zawitała w 1994 r. za sprawą Miry Stanisławskiej-Meysztowicz, która założyła Fundację Nasza Ziemia.

Zadaniem akcji jest uświadomienie ludziom, jak ważne jest poszanowanie środowiska. Wzorem lat ubiegłych uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję i posprzątali teren wokół szkoły tj. dziedziniec, boisko i parking.