II Gminny Festiwal Latawca

Dnia 21 września b.r. Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Sławęcinku po raz drugi zorganizowało Gminny Festiwal Latawców. Projekt ten był współfinansowany przez Urząd Gminy Inowrocław w ramach projektu II Gminny Festyn Latawca "Drachy nad Kujawami". Konkurs odbył się na Lotnisku Aeroklubu Kujawskiego w Inowrocławiu.

Już przed godziną 10 przybyli pierwsi uczestnicy wraz z rodzinami, aby przygotować się do konkursu i wypróbować swój latawiec. Wśród naszych gości znaleźli się dyrektor Centrum Usług Oświatowych Gminy Inowrocław p. Małgorzata Makowiecka, dyrektor Szkoły Podstawowej w Sławęcinku – p. Robert Orczykowski, Ryszard Henke – z modelarni Aeroklubu Kujawskiego oraz Jarosław Rogowski - dyrektor Aeroklubu. Po zakończeniu rejestracji latawców prezes Stowarzyszenia – p. Piotr Gotowalski oficjalnie rozpoczął część konkursową. Powołane zostało jury, które oceniało wyraz artystyczny oraz wysokość i długość lotu. Dodatkowo w kategorii najwyższego lotu wszystkie latawce zostały ocenione przez pilota samolotu, który przekazywał informacje z powietrza. Następnie ogłoszone zostały wyniki i wręczone nagrody. Wśród sponsorów Święta Latawca byli: Urząd Gminy Inowrocław, Bank Spółdzielczy w Inowrocławiu, IKS Solino SA, Sanatorium "Przy Tężni", Fruitino Sp. z o.o., Internetowa Sprzedaż Odzieży Danuta Schuetzmann.

Wyniki wyglądają następująco:

1. Kategoria Ogólne wrażenie (wykonanie, wygląd latawców - estetyka, nawiązanie do tematyki konkursu):

klasy 1-3:

I miejsce – Mateusz Kaczmarek – SP Tupadły

II miejsce - Natalia Chojnacka – SP Jaksice

III miejsce - Franciszek Makowiecki - SP 11 Inowrocław

klasy 4-8:

I miejsce - Laura Rakowska – SP Góra

II miejsce - Martyna Kurzawa – SP Tupadły

III miejsce - Marta Szczęsna – SP Tupadły

2. Kategoria Wysokość i długość lotów:

I miejsce - Ignacy Śmigiel – SP Sławęcinek

II miejsce  - Hubert Świderski – SP Tupadły

III miejsce - Laura Rakowska – SP Góra

Serdeczne podziękowania kierujemy do Urzędu Gminy Inowrocław za wsparcie finansowe, sponsorom za wszystkie nagrody, Aeroklubowi Kujawskiemu za pomoc w organizacji, dyrektorom i nauczycielom ze wszystkich szkół podstawowych Gminy Inowrocław za zmobilizowanie i zainteresowanie konkursem uczniów oraz wolontariuszkom – absolwentkom SP w Sławęcinku – Wiktorii Pawelskiej, Agacie Stachowiak, Patrycji Pełce, Wiktorii Gajeckiej oraz Teresie Pietrzykowskiej.