Bezpieczne ferie

Dnia 23 stycznia odbyło się spotkanie dzieci z klas I-III i młodzieży z klas VI-VIII z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu. Tematem spotkania były „Bezpieczne ferie”. Młodsi uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat bezpiecznego zachowania w czasie zabaw na świeżym powietrzu oraz poruszania się na drodze.

Funkcjonariusze policji przypomnieli o zachowaniu ostrożności w kontaktach z nieznajomymi osobami oraz bezpańskimi psami. Uczniowie potrafili wymienić numery telefonów alarmowych. Spotkanie z młodzieżą wyglądało nieco inaczej. Uczniowie mieli wiele pytań, związanych nie tylko z bezpieczeństwem w czasie ferii. Pytania dotyczyły bezpiecznego Internetu, używek oraz pracy w policji. Z uwagi na duże zainteresowanie uczniów tymi zagadnieniami postanowiliśmy kontynuować nasze spotkanie po feriach.