„ Moralność pani Dulskiej ” LEKTURĄ NARODOWEGO CZYTANIA 2021

W piątek 3 września Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie 2021. Lekturą tegorocznej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania była „ Moralność pani Dulskiej ” Gabrieli Zapolskiej.

W czasie literackiego spotkania Magdalena Czerniak, nauczyciel języka polskiego, przedstawiła genezę czytanego dzieła i ciekawostki o życiu i twórczości Gabrieli Zapolskiej. Następnie panie: Agnieszka Długopolska, Magdalena Halik, Halina Janowska, Katarzyna Stachowiak pięknie przeczytały wybrane fragmenty lektury. Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku Katarzyna Stachowiak podkreśliła, że akcja Narodowego Czytania przeprowadzona w naszej szkole to dowód na popularyzację czytelnictwa wśród młodzieży. Na zakończenie piątkowej uroczystości nauczyciele i uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki do książek. Kolejne Narodowe Czytanie już za rok. Zapraszamy.