Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

Uczniowie naszej szkoły bardzo uroczyście pożegnali ten rok

W dniu dzisiejszym po raz ostatni zabrzmiał szkolny dzwonek w bieżącym roku szkolnym. Uczniowie naszej szkoły bardzo uroczyście pożegnali ten rok, który obfitował w ciężką pracę i przyniósł nam wiele sukcesów na różnych polach. Wśród gości, którzy zaszczycili uroczystość swoją obecnością była pani Magdalena Dąbrowska - zastępca Wójta Gminy Inowrocław, pan Piotr Gotowalski - prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Sławęcinku oraz przedstawicielka Banku Spółdzielczego - pani Joanna Kłosowska - Pietrzak. Dzisiejszą uroczystość rozpoczęła - pani Agnieszka Kwiatkowska - Dyrektor naszej szkoły. Na początku pani Dyrektor podziękowała rodzicom i wszystkim Przyjaciołom Szkoły, którzy wspierają nas. Po kilku pięknych słowach wstępu nadszedł na część artystyczną. Uczniowie przygotowali piękny montaż słowno - muzyczny. Były także występy taneczne. Po części artystycznej wręczone zostały świadectwa z wyróżnieniem. Nagrodzono także osoby mogące pochwalić się szczególnymi osiągnieciami naukowymi oraz wręczono puchar dla Sportowca Roku. W bieżącym roku został nim - Ignacy Martynowski, uczeń klasy piątej. W uroczysty sposób nagrodzono także uczniów klasy trzeciej. Jest to dla nich zakończenie ważnego etapu edukacji. Kilka pięknych słów skierowały do nich wychowawczynie - pani Anna Lewandowska oraz pani Agnieszka Maciejczak. Kolejnym bardzo ważnym i wzruszającym momentem było pożegnanie z okazji przejścia na emeryturę dwóch wspaniałych nauczycielek, związanych z naszą szkołą od bardzo dawna i tworzących naszą piękną szkolną historię - pani Haliny Janowskiej, nauczycielki matematyki oraz pani Anny Drzewieckiej - pedagoga szkolnego. Pożegnaliśmy także wspaniałą panią Danutę Zajączkowską - pracownika obsługi. Pani Dyrektor wspólnie z Radą Rodziców przekazała na ręce pań upominki, podziękowania oraz życzenia wielu cudownych chwil i odpoczynku. To był piękny i wzruszający dzień. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy tworzą i wspierają naszą szkolną społeczność.