wycieczka do Wioski Ginących Zawodów

Wiosna to radosny czas gdzie świat budzi się do życia .W tym okresie najważniejszymi świętami są Święta Wielkanocne z całą masą obrzędów i przepięknych tradycji.

Podczas wycieczki do Wioski Ginących Zawodów uczniowie klas 1-3 przenieśli się w świata sprzed 100 lat. Rozmawiali o dawnych zwyczajach wielkanocnych i porównywali je z obecnymi. Dzieci wzięły udział w warsztatach, podczas których wykonywały wielkanocnego kogutka z gliny oraz warsztatach igłą malowanych, gdzie miękką wełną wyszywali wzorki na wielkanocnych króliczkach. Ogromną niespodzianką było spotkanie z alpakami, które chętnie tuliły się do dzieci. Nie zabrakło również atrakcji w postaci ogniska. To był udany dzień. Polecamy! Podziękowania dla Pana Wójta Tadeusza Kacprzaka za pomoc w zorganizowaniu dowozu uczniów na tak wspaniałą wycieczkę.